BebaMur
.
  • Početna
  • Video
  • Blog
  • Nauka
  • Duhovnost
  • Psihologija
  • Mudrost
  • Nadahnuće
  • Donirajte

Tijelo - Hram Duše

24/10/2017

0 Comments

 
Picture

​Čovjek koji mrzi svoje tijelo, odnosi se prema njemu kao uzroku svoje patnje.
Sve tjelesne potrebe za njega (hrana, san, topota, udobnost, odmor, seks i ljubav) - su mučna obaveza, ropstvo, prisilna neophodnost, kojih da nema, kako se njemu čini, bio bi apsolutno slobodan. 
Čovjek koji ne voli svoje tijelo nije u stanju ni da osjeti, niti da vidi sopstvenu ljepotu i radost koju on daje onima koji ga vole, samim svojim postojanjem. 

Zato on nije u stanju da razumije one koji ga vole i ne vjeruje u njihova osjećanja. Njemu se čini da ne vole njega, već neke njegove mogućnosti ili sposobnosti, na primjer, negov novac, imovinu ili usluge, ponekad jako preuveličan njegov značaj i podizanje svojih dostignuća na pijedestal.

Ali tijelu je svejedno - njemu je potrebno sve to, što njegov nosioc negira, u brizi i ljubavi, i ono je sve gladnije, što više takav čovjek potiskuje i negira sebe.

Gladno tijelo je patološki ljubomorno i zavidno. Glad mu apsolutno istinito govori da drugi imaju to što ono nema - ljubav, brigu i udobnost. On ne daje to sebi i ne dozvoljava drugima da ga nahrane, odbacujući bilo koju pažnju i ljubav drugih zbog straha da ne padne pod uticaj te gladi i bude rob svoga tijela, da zavisi od svojih potreba i na taj način - od drugih ljudi. I što ima jaču potrebu za svim tim, tim jače potiskuje i negira svoje tijelo, što više nagira tijelo - tim je veća potreba, tim je veća njegova glad, jača zavist i ljubomora ... i strah od smrti.

Strah od smrti je direktna posledica toga, kako se čovjek odnosi prema svome tijelu: on ga umrtvljuje, i zbog toga strah sve više i više kuca u njegovu glavu, budi ga da dođe sebi.
​
Picture
Kako mu je došla ta nevolja? Njegovi roditelji su se tako odnosili prema njemu: nisu ga željeli, nijesu se brinuli o njemu, nijesu bili brižni i pažljivi prema njegovom tijelu. To može da se promijeni ako čovjek sama uradi ono što njegovi roditelji nijesu radili - da prihvati svoje tijelo, da se odnosi prema njemu sa ljubavlju i poštovanjem.

​Tijelo je hram duše. Sve njegove potrebe su božanske kao i sve ispoljavanje duše, velika otkrića uma i talenti, koje ono otjelotvoruje. Živ ćovjek je povezan sa okolnim svetom, sa planetom i ljudima, jer iz svijeta dobija mogućnost življenja. Živ organizam se ne hrani sam, on se hrani iz okolnog svijeta. I zato on zavisi od svijeta. I zavisiće, dok bude živ.

Stepen slobode čovjeka zavisi od toga koliko je on sposoban da izabere između svojih vrijednosti i instinkta, uskladi ih i balansira između njih. Ali, ako on misli da su instinkti ispoljavanje đavola, a ne normalno ispoljavanje života, tada neizbalansiranost između duhovnog i fizičkog više teže da skrnavi hram duše, tim više čovjek mrzi svoje tijelo. I tada on sam postaje đavo u odnosu na svoje tijelo, svoj život, ljubav i potrebe, isto tako kao prema tijelu, tako i prema potrebama i osjećanjima drugih ljudi.

Vratite sebi svoje tijelo, svoje pravo da živite, volite i budite voljeni.


Nina Rubštejn


Izvor: http://www.psychology-age.ru/2017/07/blog-post_44.html

​Prevela: Beba Muratović - bebamur.com​​​​​
​
0 Comments

Your comment will be posted after it is approved.


Leave a Reply.

    Pretražite sajt
    Podijeli
    BebaMur.com
     Kopiranje i prenošenje teksta na druge portale strogo je zabranjeno!

    DMCA.com Protection Status

    Categories

    All
    Bajke
    Biografije
    Dokumentarni Film
    Dostojevski
    Društvo
    Društvo
    Duhovnost
    Ekart Tol
    Ezoterija
    Greg Brejden
    Gurdjijev
    Herman Hese
    Karma
    K.G. Jung
    Kozirjev
    Kvantna Fizika
    Mudrost
    Nadahnuce
    Nauka
    Osho
    Poezija
    Price
    Psihologija
    Tesla
    Tolstoj
    Torziono Polje
    Vakcine
    V. Zeland
    Yan
    Zanimljivosti
    Zdravlje

- Menu
Početna  Video   Blog    Nauka - Nikola Tesla - Nikolaj Kozirjev - Pjotr Garjajev Duhovnost - Ošo -Greg Brejden - Vadim Zeland Psihologija Mudrost Nadahnuće

Copyright © 2015